Oznámenie o ochrane osobných údajov

V spoločnosti Graitec sme sa zaviazali chrániť súkromie návštevníkov našich webových stránok; toto oznámenie vysvetľuje, akým spôsobom budeme pracovať s vašimi osobnými údajmi.

Aké informácie zhromažďujeme?

Môžeme zhromažďovať, ukladať a používať nasledujúce druhy osobných údajov:

 • informácie o vašom počítači a vašich návštevách a použitie týchto webových stránok, ako je vaše IP adresa, zemepisná poloha, typ prehliadača, zdroj odkazov, dĺžka návštevy a počet zobrazení stránok
 • informácie, ktoré nám poskytnete za účelom registrácie u nás
 • informácie, ktoré nám poskytnete za účelom odberania našich webových služieb, e-mailových upozornení a/alebo informačných newsletterov
 • informácie, ktoré nám poskytnete pri obstaraní nášho softwaru
 • akékoľvek ďalšie informácie, ktoré ste nám zaslali

Na akom právnom základe používame vaše osobné informácie

Môžeme použiť vaše osobné informácie k:

 • spravovaní týchto stránok;
 • vylepšeniu prehľadávaniu stránok podľa užívateľského prispôsobenia;
 • umožnenie využívania služieb dostupných na webových stránkach;
 • posielanie obecne (ne marketingové) obchodnej komunikácie;
 • priame zasielanie marketingovej komunikácie týkajúce sa našej obchodnej činnosti alebo obchodnej činnosti dôkladne vybraných tretích strán u ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujímať e-mailom alebo podobnou technológiou. Pokiaľ si prajete priamu marketingovú komunikáciu s nami zrušiť, môžete nás o tom kedykoľvek informovať, buď aktualizovaním preferencií na vašom profilu Graitec Advantage alebo spojením s naším DCO (Poverenec pre ochranu osobných údajov) na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .
 • poskytovať tretím stranám štatistické informácie o našich užívateľoch – tieto informácie ale nebudú obsahovať žiadne vaše osobné identifikačné údaje;
 • zaoberať sa vami podanými alebo vás týkajúcimi sa dotazy alebo sťažnosťami ohľadne webovej stránky.

Nebudeme bez vášho výslovného súhlasu poskytovať vaše osobné identifikačné údaje tretím stranám za účelom priameho marketingu.

Ako dlho uchovávame vaše osobné údaje

Osobné údaje, ktoré sme zhromaždili a spracovali uchovávame len tak dlho, ako je potrebné k účelu pre ktoré boli získané.

Vaše osobné údaje uchovávame tak dlho, ako je potrebné pri poskytovaní požadovaných služieb alebo pre iné zásadné účely, ako je dodržovanie našich zákonných povinností, riešenie sporov a presadzovanie našich zásad.

Na konci tohoto obdobia budú vaše údaje celkom odstránené alebo  pseudonymizováné, napríklad agregáciou s inými dátami, takže je možné ich využiť neidentifikovateľným spôsobom pre štatistické a obchodné účely.

Ostatné zverejňovanie

Okrem informácií, ktoré sú potrebné z opodstatnených dôvodov zverejnené a sú označené inde v tomto dokumente, môžeme tiež zverejniť vaše osobné údaje:

 • v rozsahu, ktorý nám stanovuje zákon;
 • v súvislostiach z akýmkoľvek súdnym konaním alebo prípadným súdnym konaním;
 • z dôvodu ustanovení, uplatnení alebo ochrany našich zákonných práv (vrátane poskytovania informácií ostatným za účelom podvodov a zníženiu úverového rizika).

Okrem informácií uvedených v tomto oznámení o ochrane súkromia nebudeme poskytovať vaše informácie tretím osobám.

Medzinárodné predávanie osobných údajov

Informácie, ktoré zhromažďujeme, môžu byť uchovávané, spracovávané a prevadené do zemí, v ktorých pôsobíme, aby sme mohli tieto informácie používať v súlade s týmto oznámením o ochrane osobných údajov.

Pre členské štáty Európskej Únie nebudú informácie prevádzané mimo Európsky hospodársky priestor (EHP), pokiaľ tento štát alebo územie nemá zodpovedajúcu úroveň ochrany (rovnaká alebo vyššia než úroveň štátu EU.

Zabezpečenie vašich osobných údajov

Prijmeme primerané technické a organizačné opatrenia, ktorá zabránia strate, zneužitiu alebo zmene vašich osobných údajov.

Prenos dát cez internet je vo svojej podstate riskantné, a tak nemožno zaručiť bezpečnosť dát odoslaných cez internet.

Vaše práva týkajúce sa vašich osobných údajov

Jednotlivé osoby majú právo učiniť ‘žiadosť o poskytnutí informácií o svojich údajoch’ aby získali prístup k osobným údajom, ktoré o nich uchovávame.

Pokiaľ zažiadate o poskytnutí informácií o svojich údajoch a pokiaľ tieto informácie máme:

 • popíšeme vám je
 • povieme vám, prečo je uchovávame a spracovávame a ako dlho ich budeme uchovávať
 • povieme vám, s kým boli alebo budú údaje zdieľané
 • zrozumíme vás s tým, či sa na vaše osobný údaje vzťahujú akákoľvek  automatizované rozhodnutia a aké z toho plynú dôsledky
 • dodáme vám kópiu vašich údajov v zrozumiteľnej podobe

Jednotlivé osoby majú tiež právo na to, aby ich osobné informácie boli za určitých okolností elektronicky odovzdané inej organizácii.

Pokiaľ chcete podať žiadosť, obráťte sa na nášho Poverenec pro ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Aby sme zachovali dôvernosť vašich informácií, požiadame vás o overenie vašej identity predtým, ako budeme pokračovať s požiadavkami, ktoré predložíte na základe tohoto oznámenia o ochrane osobných údajov.

Ostatné práva

Podľa zákona o ochrane osobných údajov majú jednotlivci určitá práva týkajúce sa používania a uchovávania svojich osobných údajov, vrátane práva:

 • vzniesť námietku proti používaniu s osobnými údajmi, pokiaľ by to spôsobilo alebo spôsobuje psychickú ujmu
 • zabrániť použitiu údajov pre priamy marketing
 • vzniesť námietku proti automatizovanému rozhodovaniu (počítačom alebo strojom, na rozdiel od osoby)
 • za určitých okolností údaje opraviť, odstrániť alebo zničiť alebo obmedziť ich spracovanie
 • požadovať náhradu škody spôsobené porušením predpisov o ochrane údajov

V prípade ak by ste si chceli uplatniť niektoré z týchto práv, obráťte sa prosím na nášho Poverenca pro ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 Ako zrušit priamy marketing

Existuje viacero spôsobov, ktorými môžete zrušiť priamu marketingovú komunikáciu od nás:

 • Kliknete na odkaz „nechcem odoberať“ v akejkoľvek e-mailové komunikácii od nás.
 • Pokiaľ máte účet na stránkach Graitec Advantage , prihláste sa do nej a v časti Profil označte „Zakázať“ u „Chcem, aby mi bola zasielaná priama marketingová komunikácia.“
 • Kontaktujte nášho Poverenca pre ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Webové stránky tretích strán

Tieto stránky obsahujú odkazy na iné webové stránky. Nenesieme zodpovednosť za to, ako s osobnými údajmi nakladajú weby tretích strán.

Aktualizácia údajov

Pokiaľ údaje, ktoré o vás uchovávame potrebujú byť zmenené alebo aktualizované, upravte je prosím na vašom Graitec Advantage profilu, alebo kontaktujte nášho Poverenca pre ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Sťažnosti

Pre spoločnosť Graitec sú všetky sťažnosti ohľadne zberu a užívania osobných údajov veľmi dôležité.

Pokiaľ máte podozrenie, že spôsob, akým zberáme a spracovávame osobné údaje je zavádzajúci alebo nevhodný alebo pokiaľ máte nejaké iné obavy ohľadne spracovávaní dát, dajte nám o tom čo najskôr vedieť.

V prípade ak by ste chceli podať sťažnosť, obráťte sa na nášho Poverence pre ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prípadne môžete podať sťažnosť na Information Commissioner’s Office:

 • Nahláste pochybnosti na https://ico.org.uk/concerns/ 
 • Volajte +44303 123 1113
 • Alebo píšte na: Information Commissioner’s Office, Wycliffe House, Water Lane, Wilmslow, Cheshire, SK9 5AF, United Kingdom

Dodatky k oznámení o ochraně osobních údajů

Čas od času môžeme toto oznámenie aktualizovať novými verziami na našich webových stránkach. Doporučujeme, aby ste tuto stránku príležitostne skontrolovali, aby ste si boli istý, že so zmenami súhlasíte.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek dotazov týkajúcich sa tohto oznámenia o ochrane osobných údajov alebo spôsobu, akým spracovávame vaše osobné údaje, kontaktujte nášho Povereneca pro ochranu osobných údajov na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo poštou na: Data Compliance Officer, Graitec Innovation SAS, 17 Burospace 91572, BIÈVRES, Francie.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.