GRAITEC ZÍSKÁVÁ ARKTEC (ŠPANIELSKO): vývojár BIM softvéru so špecializáciou na konštrukčnú analýzu a riadenie projektov

3. marec 2021  – GRAITEC, medzinárodný vývojár softvéru BIM pre architektúru a stavebníctvo (AEC) a Platinum Partner spoločnosti Autodesk naprieč Európou, s potešením oznamuje akvizíciu spoločnosti ARKTEC, španielskej spoločnosti, ktorá poskytuje produkty konštrukčnej analýzy a projektového manažmentu pre priemysel AEC širokému spektru klientov v Španielsku, Portugalskú a Južnej Amerike.

Spoločnosť ARKTEC, založená v roku 1985, sídliaca v Madride s kanceláriami v Barcelone, Lisabone a Mexico City, poskytuje inovatívne riešenia tisícom inžinierov, architektov a majiteľov budov. Portfólio produktov spoločnosti obsahuje (i) špičkový softvér pre konštrukčnú analýzu (TriCalc) umožňujúci inžinierom navrhovať akékoľvek typy štruktúr (i) softvér pre odhad rozpočtu a nákladov (Gest), a ERP určený pre stavebné spoločnosti (Constructo). ARKTEC svojim zákazníkom tiež poskytuje poradenské služby, podporu a pokročilé školenia.

GRAITEC už v Španielsku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti 2aCAD (ktorú získal v januári 2019). Táto nová akvizícia posilní pozíciu skupiny na španielskom trhu, najmä v segmente Simulate. GRAITEC spojí silu TriCalcu a vlastného vlajkového produktu konštrukčnej analýzy Advance Design a ponúkne inžinierom najvýkonnejší produkt pre BIM konštrukčné analýzy na španielskom trhu.

Manuel Liedot, generálny riaditeľ spoločnosti GRAITEC uvádza: "Som nesmierne rád, že môžem privítať zákazníkov a zamestnancov spoločnosti ARKTEC do našej skupiny. Pomáhame našim zákazníkom digitalizovať a industrializovat ich procesy v stavebnom priestore. Našu ponuku staviame na 4 pilieroch: CREATE - SIMULATE - FABRICATE - MANAGE (Návrh - Posúdenie - Výroba - Správa). ARKTEC významne posilňuje náš segment Simulate v Španielsku a Portugalsku, a rozširuje e ho aj do Latinskej Ameriky, kde už ponúkame riešenia v oblasti Fabricate. "

Javier Beltran, riaditeľ dcérskej spoločnosti GRAITECu v Španielsku (2aCAD) dodáva: "Získanie spoločnosti ARKTEC, prestížnej uznávanej spoločnosti v oblasti softvéru konštrukčnej analýzy, predstavuje skvelú príležitosť ponúknuť našim klientom v Španielsku, Portugalsku a Latinskej Amerike robustné riešenie na trhu BIM. Som nadšený zo spoločného pôsobenia, ktoré nám to prinesie. Spoločnosť ARKTEC nám pomôže upevniť našu pozíciu v Španielsku a Portugalsku a začať našu cestu do Južnej Ameriky. Rád by som privítal všetkých zamestnancov spoločnosti ARKTEC do našej veľkej rodiny Graitec na Pyrenejskom polostrove ".

Antonio Fernandez Gonzalez, riaditeľ a zakladajúci partner spoločnosti ARKTEC uzatvára: "Pre celú komunitu spoločnosti ARKTEC, jej zákazníkov i zamestnancov je pripojenie ku skupine ako je GRAITEC skvelou správou, lebo GRAITEC je jedným z popredných svetových poskytovateľov softvéru v oblasti konštrukčnej analýzy. Som presvedčený, že čoskoro poskytneme jedinečnú skúsenosť všetkým konštrukčným inžinierom v oblasti AEC priemyslu v Španielsku, Portugalsku a Latinskej Amerike, ktorí hľadajú riešenia v oblasti BIM konštrukčnej analýzy a nástroje projektového manažmentu. "

O spoločnosti GRAITEC

Spoločnosť GRAITEC, založená v roku 1986, je medzinárodná skupina (13 krajín po celom svete - 48 pobočiek), ktorá svojím riešením BIM a softvérom Priemysel 4.0 a zodpovedajúcim poradenstvom pomáha profesionálom v stavebníctve a vo výrobe dosiahnuť digitálnu transformáciu. Spoločnosť Graitec je vývojárom vysoko výkonných riešení BIM a zároveň je Platinum Partnerom spoločnosti Autodesk v Európe, Gold Partnerom spoločnosti Autodesk v Severnej Amerike a Rusku. S viac ako 550 zamestnancami, vrátane 200 konzultantmi BIM, je GRAITEC spoločnosťou zameranou na inovácie, ktorých produkty využíva vyše 100 000 profesionálov v stavebníctve po celom svete.

Pre viac informácií navštívte www.GRAITEC.com

O spoločnosti ARKTEC

Pre viac informácií navštívte www.ARKTEC.com

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.