Aktuality

Co je u nás nového?

StockSnap 91SCNRRD25


 

Nepremeškajte príležitosť a prihláste sa na 200 kurzov ZADARMO - Global Digital BIMUp

BIMUp banner webl CZmodry

Už cez 700 účastníkov z 52 krajín sveta!
Nepremeškajte príležitosť a prihláste sa aj Vy na #GraitecBIMUp konferenciu.

Pozývame vás na jedinečnú online globálnu konferenciuGlobal Digital BIMUp,  ktorá sa koná v dňoch 18 ./19./20. mája 2021. Už cez 700 účastníkov konferencie si zostavuje svoju agendu z viac ako 200 kurzov a my sa z toho veľmi tešíme. Každá z prednášok bude trvať maximálne 45 minút a sú naplánované na celý deň. Prednášky povedú i naši konzultanti spoločnosti Graitec CZ & SK.  

GRAITEC ZÍSKAVA STRUCSOFT SOLUTIONS (KANADA): vývojár softvéru zameraného na sektor prefabrikovanej výroby a prípravu stavieb mimo staveniště v odvětví AEC.

12. apríla 2021 - GRAITEC, medzinárodný vývojár softvéru BIM pre architektúru a stavebníctvo (AEC) a Platinum Partner spoločnosti Autodesk naprieč Európou a Gold Partner naprieč Kanadou, Spojenými Štáty a Ruskom s potešením oznamuje akvizíciu spoločnosti StrucSoft Solutions.

Structsoft

Spoločnosť StrucSoft Solutions, ktorú pôvodne založil v roku 1994 George Ajami, je kanadský autor softvéru, ktorý sa v odvetví AEC zameriava na prefabrikovanú výrobu a prípravu stavby mimo staveniska. StrucSoft, sídliaca v Montreale (Quebec), otvoril v roku 2017 pobočku v Liverpoole (Veľká Británia) s cieľom poskytnúť podporu klientom zo Severnej Ameriky a Európy. Spoločnosť vyvíja sadu softvérov pre drevené konštrukcie a konštrukcie z ľahkej ocele pre modelovanie, koordinovanie a výrobu priamo v prostredí Autodesk Revit®.

GRAITEC, ktorý teraz pôsobí vo viac ako 10 krajinách, je už zavedený na hlavných trhoch spoločnosti StrucSoft (tj. USA, Kanada a Veľká Británia), čím vytvára bezprostrednú obchodnú synergiu.

Z technologického hľadiska zdieľajú Graitec a StrucSoft rovnakú silnú DNA. Softvér StrucSoft Solutions 'MWF (čiže Metal Wood Framer) dopĺňa funkčné pokrytie ponuky Fabricate spoločnosti Graitec pridaním ľahkej ocele a dreva k existujúcim výstužiam, prefabrikovanému betónu a konštrukčnej ocele. Akvizícia spoločnosti StrucSoft Solutions významne posilňuje stratégiu spoločnosti Graitec CREATE - SIMULATE - FABRICATE - MANAGE a možnosť poskytovať komplexné riešenia pre stavebný priemysel.

Manuel Liedot, generálny riaditeľ spoločnosti GRAITEC uvádza: "Som nesmierne rád, že môžem privítať spoločnosť StrucSoft s jej zákazníkmi a talentovaným tímom pracovníkov do skupiny Graitec. Natívne integrácia StrucSoftu s Revit je skvelým doplnkom BIM ekosystému Graitec a Autodesk. StrucSoft významne posilňuje našu ambíciu zefektívniť spoluprácu medzi strojárskymi firmami, konštruktérmi, výrobcami a staviteľmi. Akvizícia spoločnosti StrucSoft tiež dokazuje náš trvalý záväzok voči severoamerickému trhu. "

George Ajami, prezident spoločnosti StrucSoft Solutions dodáva: "Sme nesmierne nadšení pripojením sa k tímu Graitec. Ich nastavenie 'zákazník na prvom mieste' a ich odhodlanie vyvíjať technológie v segmentoch prefabrikácie a výroby ide ruka v ruke s poslaním spoločnosti StrucSoft. Tento ďalší krok vo vývoji našej spoločnosti umožní našim tímom spoločne poskytovať služby našim zákazníkom a posúvať hranice toho, čoho môže náš softvér dosiahnuť v odvetví výroby a AEC. "

O spoločnosti GRAITEC

Spoločnosť GRAITEC, založená v roku 1986, je medzinárodná skupina (13 krajín po celom svete - 48 pobočiek), ktorá svojím riešením BIM a softvérom Priemysel 4.0 a zodpovedajúcim poradenstvom pomáha profesionálom v stavebníctve a vo výrobe dosiahnuť digitálnej transformácie. Spoločnosť Graitec je vývojárom vysoko výkonných riešení BIM a zároveň je Platinum Partnerom spoločnosti Autodesk v Európe a Gold Partnerom spoločnosti Autodesk Partner v Severnej Amerike a Rusku. S viac ako 550 zamestnancami, vrátane 200 konzultantov BIM, je GRAITEC spoločnosťou zameranou na inovácie, ktorých produkty využíva vyše 100 000 profesionálov v stavebníctve po celom svete.

Pre viac informácií navštívte Graitec

O spoločnosti StrucSoft

Spoločnosť StrucSoft Solutions, založená v roku 1994, vyvíja softvér a poskytuje služby pre výrobné a AEC priemysel. Spoločnosť StrucSoft so sídlom v kanadskom Montreale a pobočkou v Liverpoole (Veľká Británia) využíva BIM technológiu na digitalizáciu a automatizáciu vytváranie a toku výrobných dát od konštrukčného modelu do obchodného procesu. Zásadná produkt spoločnosti StrucSoft Solutions, MWF, je postavený na platforme Autodesk Revit® a automatizuje vytváranie ako ľahkých oceľových, tak drevených panelov a dopĺňa tak spojenie medzi dizajnom a výrobou.

Pre viac informácií navštívte StrucSoft

Pre ďaĺšie informácie prosím kontaktujte:

Dave Talbot, GRAITEC
Phone: +44 23 8086 8947
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Uvedenie Autodesk produktov 2022

Vehicle Tracking Banner

Na konci marca Autodesk tradične uvádza nové verzie produktov. Termíny dostupnosti jednotlivých produktov radu 2022 a ich slovenských verzií uvidíte v tabuľke nižšie, ktorú pre vás budeme priebežne dopĺňať. Na hlavné produkty Autodesku budú vypísané webináre, dátum webináre bude priebežne aktualizovaný.

GRAITEC ZÍSKÁVÁ ARKTEC (ŠPANIELSKO): vývojár BIM softvéru so špecializáciou na konštrukčnú analýzu a riadenie projektov

3. marec 2021  – GRAITEC, medzinárodný vývojár softvéru BIM pre architektúru a stavebníctvo (AEC) a Platinum Partner spoločnosti Autodesk naprieč Európou, s potešením oznamuje akvizíciu spoločnosti ARKTEC, španielskej spoločnosti, ktorá poskytuje produkty konštrukčnej analýzy a projektového manažmentu pre priemysel AEC širokému spektru klientov v Španielsku, Portugalskú a Južnej Amerike.

BIM projekty dopravných stavieb

Spoločnosť Mott MacDonald CZ ako súčasť skupiny Mott MacDonald bola v Českej republike založená v roku 1993 a teraz zamestnáva viac ako 130 inžinierov a konzultantov pokrývajúcich širokú oblasti zručností a znalostí v rôznych odboroch technického inžinierstva a technicko-ekonomického poradenstva.

MOTTpas na aktuality

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.