2 minutes reading time (336 words)

Novinky v cieľovom koridore

Vážení a milí čitatelia, rada by som Vám predstavila novinku v cieľovaní koridoru v aktuálnej verzii Civil 3D 2022 (k dnešnému dátumu je dostupná aktualizácia C3D 2022.2).

Vyvolanie mapovacej tabuľky

Prístup k mapovacej tabuľke zostal zachovaný – tzn. buď priamo pomocou ikony „Upraviť ciele“ na kontextovej karte koridoru alebo cez záložku „Parametre“ vo „Vlastnostiach koridoru“:

1rn

Základné členenie mapovacej tabuľky

Mapovacia tabuľka je vybavená dvoma záložkami: „Povrch“ a „Odsadenie a výška“.

Obe tabuľky sú potom horizontálne rozdelené na dve časti – hlavnú tabuľku obsahujúcu podrobný prehľad podzostáv a ich cieľových položiek, v spodnej časti nájdete ovládacie prvky na určenie cieľov.

2rn

Tento dialóg je nemodálny, takže ho môžete ponechať otvorený aj počas vykonávania inej práce. Dialóg môžete pripnúť, aby zostal rozbalený, alebo odopnúť, aby sa pri presunutí kurzora mimo dialóg zobrazil iba jeho názov.

3rn

Základy práce s mapovacou tabuľkou

1.    Uľahčenie orientácie – previazanie tabuľky s modelovým priestorom

Pri výbere riadka podzostavy v dialógu Mapovanie cieľov sa daná podzostava zvýrazní modro v nadradenej šablóne typických rezov vo výkrese av koridore, ktorý ju používa.

4rn

Pri výbere riadka podzostavy v dialógu Mapovanie cieľov sa žlto zvýraznia objekty, ktoré boli pridané ako ciele. Objekty, ktoré je možné vybrať ako ciele, sú pri výbere v zozname zvýraznené svetlo modrou farbou.

2.     Filtrovanie

Bola pridaná podpora filtrovania podzostáv. Kliknutím na záhlavie stĺpca zobrazíte vyhľadávacie pole a začiarkavacie políčka, pomocou ktorých môžete určiť kritériá filtra.

5rn

3.      Kopírovánie cieľov

Pomocou príkazov v miestnej ponuke môžete skopírovať ciele z jednej podzostavy a vložiť ich do jednej alebo viacerých iných podzostáv. Podporuje sa tiež skopírovanie cieľa z parametra odsadenia a jeho vloženie do jedného alebo viacerých parametrov výšky alebo skopírovanie cieľa z parametra výšky a jeho vloženie do jedného alebo viacerých parametrov odsadenia.

6rn

Dúfam, že Vás nové možnosti cieľovovania koridoru zaujali a novú Mapovaciu tabuľku vyskúšate.

A pokiaľ by Vás zaujímalo jej využitie naživo a v praxi, dovoľujem si Vás pozvať na webinár „Novinky Civil 3D 2022: Mapovanie cieľov“, ktorý sa bude konať 4. februára 2022.

Do nového roka Vám prajem mnoho úspechov, nielen s cieľovou koridorou.

Radka Nemcová

Autodesk AutoCAD Plant 3D - Ako nastaviť výrobné n...
Zrýchlenie práce v Advance Design – klávesové skra...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.