3 minutes reading time (523 words)

Revit 2021.1 - NOVÉ FUNKCIE & ZDOKONALENIA

Spoločnosť Autodesk uvádza novinky vo svojich programoch priebežne počas celého roka. Uprostred leta vydal Autodesk ďalšiu verziu Revit 2021, aktuálna je Revit vo verzii 2021.1. Nová verzia priniesla najmä vylepšenia v oblasti spolupráce a novú verziu Dynamo.

Revit 2019 banner

Pozrime sa na zásadné vylepšenia novej verzie:

Dynamo 2.6

Najviac zmien prináša nová verzia Dynama, aktuálne vo verzii 2.6. Táto verzia prináša viac ako 80 nových nodov rozdelených do nových 19 kategórií. Najnovšie pomocou Dynama môžete ovládať aj nový nástroj Path Trace.

Novinkou Revit 2021 je nástroj Generative Design, a preto stúpajú nároky na možnosti Dynama. Nové Nody sa týkajú aj nástroja Generative Design, ktorému navyše pribudli ďalšie nové vzorové štúdie: Aktuálna situácia s COVID19 našla odozvu napríklad v štúdii pre rozmiestnenie prvkov v priestore, kde môžete definovať ako okrajovú podmienku minimálnu vzdialenosť medzi stoličkami.

Zjavné je zlepšenie výkonu, a tak odozva celého systému na zmeny je podstatne živšia.

Zdieľané pohľady

Zdieľané pohľady sa objavili v produktoch Autodesku od verzie 2019. Revit sa viac orientoval na BIM 360 a funkcie Shared view v Revite doteraz neexistovala. Autodesk teraz túto funkciu prináša i do Revitu a myslím si, že posúva spoluprácu najmä pri každodennej práci tímu na novú úroveň. Shared view umožňuje zdieľať pohľad na model v internetovom prehliadači a doplniť ho poznámkou. Zdieľaný pohľad sa zobrazí v bočnom paneli v Revite, a tak priamo môžete komunikovať s kolegom alebo klientom nad zmenami modelu.

Revit2021 1opt

Opravený export do IFC

Revit 2021 mal zásadnú chybu v exporte do IFC - nefungoval export užívateľských parametrov. V tejto verzii je už tento nedostatok opravený a export funguje korektne.

Resetovanie súradnicového systému

Práca súradnicového systému Revitu bola vždy tak trochu alchýmia: Po predchádzajúcom zobrazení Revitového počiatočného bodu projektu je teraz možnosť resetovanie súradnicového systému. Môžete teda skúšať varianty, po stlačení ikony reset sa systém súradníc obnoví do pôvodného nastavenia

Revit2021 1opt2

Ďalšie vylepšenia Revit 2021.1

Revit 2021.1 vylepšuje možnosti spolupráce s externými súborovými formátmi: Zmeny v importe sa prejavia v presnejšom importe geometrie z formy Pro, SAT, Rhino a importe súborov SketchUp aktuálnej verzie 2020.

Práca s STL formátom pre 3D tlač je už integrovaná priamo, bez nutnosti dodatočnej inštalácie add-inu.

Autodesk poodkryl aj novinky v oblasti importu pre návrh mostov - pre plnú funkciu si ale musíme počkať na novú verziu Infraworks. Túto informáciu teda čoskoro doplníme aj my.

Profesisti TZB uvítajú ďalšie nové jednotky pre výpočty, statici možnosť identifikácie prvku po kliknutí na výstuž. Projektanti elektro sa dočkali jednoduchšej editácie prvkov v paneli System Browser.

Inštalovať update?

Mnoho užívateľov má obavy pri inštalácii nových verzií programu kvôli možným chybám v programe. Aktualizácie programu Autodesk prinášajú nielen nové funkcie, no najmä opravujú chyby predchádzajúcich verzií, tzv. Buildov. Zoznam opráv si môžete prezrieť na tomto linku. Inštalácia novej verzie je z tohto pohľadu priamo nutnosťou. Zároveň by som pripomenul, že pri sťahovaní produktu v Autodesk účtu je vždy aktuálna verzia, build a teda ak inštalujete z tohto nového inštalačného súboru, je Revit automaticky aktualizovaný na najnovšiu verziu.

Inventor 2021.1 - Výkres
Power Pack pro Advance Steel 2021 - NOVÉ FUNKCIE &...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.