Inventor 2021.1 - Vylepšenie produktivity

Opäť nastal čas, kedy Autodesk prináša veľké aktualizácie pre svoje produkty. Pozrime sa, aké vylepšenia dostal Inventor.

Inventor banner

Vylepšenie produktivity

Vylepšenie panelu vlastností - V príkazoch na páse kariet a prvkov na paneloch vlastností sú k dispozícii značky zvýrazňujúce nové položky. Značky Vám pomôžu rýchlo identifikovať nové alebo aktualizované príkazy a možnosti prvkov. Značky sa zobrazujú aj u možností prvkov, ktoré nie sú priamo na očiach. Môžete určiť, či sa značky po prvom použití skryjú, alebo zostanú viditeľné.

V záujme väčšej prehľadnosti bolo vylepšené zvýraznenie vstupných polí a upozornenie na paneli.

Pole na úpravu hodnôt sa počas operácie úpravy rozšíri tak, aby sa zobrazila celá zadávaná hodnota.

Referenčné kóty sa zobrazujú podobne ako riadené kóty a majú šedú farbu, aby boli odlíšené od normálnych kót.

2021 1 obr1 1 1

Vysunutie - Medzi - K príkazu vysunutie bola pridaná možnosť Medzi. Ak je táto možnosť zaškrtnutá, urýchli sa proces vytvárania vďaka zameraniu na výber plôch Od / Do. Okrem toho sa pri príkazoch vyžadujúcich výber viac ako jednej plochy, napríklad Vysunutie - Medzi, zobrazujú jednotlivé výbery rôznymi farbami, aby sa dalo ľahšie rozlíšiť vstupnú geometriu.

2021 1 obr1 1 2

Všeobecné

Vylepšenie navigácie - Karta Zobrazenie v dialógu Možnosti aplikácie teraz poskytuje nastavenia, pomocou ktorých môžete namapovať stredné tlačidlo myši na priblíženie / oddialenie (zoom), posunutie pohľadu alebo otočenie (orbit).

2021 1 obr1 1 3

Vylepšenie dialógu Parametre - K nasledujúcim príkazom pásu kariet - karta Správa panel Parametre, Importovať zo súboru XML a Exportovať do súboru XML - sa teraz dostanete aj z dialógu Parametre.

2021 1 obr1 1 4

Vylepšenie otvárania súborov z prehliadača - Teraz môžete otvoriť súbor súčasti, prezentácie, podzostavy alebo zostavy prostredníctvom stromu prehliadača Výkresový pohľad. Stačí dvakrát kliknúť na ikonu alebo názov. Súbor sa otvorí v novom okne aplikácie Inventor.

2021 1 obr1 1 5

Vylepšenie kontrastu prehliadača – Zvýšil sa kontrast prehliadača počas úprav na mieste, aby bolo ľahšie rozlíšiť medzi aktívnymi a neaktívnymi modelmi.

Vylepšenie nastavení funkcie Odvodiť a ďalších trvalých nastavení - Nasledujúce nastavenia funkcie Odvodiť teraz pri vytváraní odvodenej súčasti pretrvávajú medzi reláciami. Štandardne je každé z týchto nastavení začiarknuté. Keď výber nastavenie zrušíte, nebude toto nastavenie vybraté, kým ho znovu nevyberiete.

Súčasti:

  • Prepojenie štýlov plechu
  • Zobraziť všetky objekty
  • Použitie prepísania farieb zo zdrojových komponentov
  • Režim redukovanej pamäte

Zostava (karta Možnosti):

  • Prepojenie štýlov plechu
  • Používať prepísanie farieb
  • Režim redukovanej pamäte
  • Vytvoriť nezávislé telesá
Inventor 2021.1 - Zostavy
Inventor 2021.1 - Výkres
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.