Inventor 2021.1 - Výkres

Opäť nastal čas, kedy Autodesk prináša veľké aktualizácie pre svoje produkty. Pozrime sa, aké vylepšenia dostal Inventor.

Inventor banner

 Výkres

Vylepšenia polí úprav vlastností - Pole Vlastnosť a Hodnota v dialógu Upraviť polia vlastností sa teraz pri vložení značky náčrtu, rohovej pečiatky alebo rámčeku, obsahujúceho položku výzvy, automaticky rozbalí podľa najdlhšieho textového reťazca.

2021 1 obr1 1

Vylepšenia vytvárania pohľadov rezu - Pri vytváraní pohľadu rezu je pohľad v predvolenom nastavení zarovnaný s nadradeným pohľadom. Pomocou novej miestnej ponuky Zarovnať pohľad môžete vypnúť ortografické premietanie zo základného pohľadu. Vytváranie pohľadu rezu môžete riadiť aj pomocou nových možností premietnutí pohľadu v dialógu Pohľad rezu.

2021 1 obr1 2

Vylepšenia dialógu Odstrániť pohľad - V predvolenom nastavení sa teraz pri odstraňovaní pohľadu so závislými pohľadmi tieto závislé pohľady zobrazia v dialógu Odstrániť pohľad. To vám umožní ľahko označiť závislé pohľady, ktoré chcete zachovať alebo odstrániť. Štandardne je odstránenie u každého závislého pohľadu nastavené na hodnotu Áno. Ak chcete nastavenia zmeniť, kliknite na odstraňovanú položku. Predtým bolo nutné kliknúť na tlačidlo rozbalenie, aby sa tieto informácie zobrazili a mohli ste ich zmeniť.

2021 1 obr1 3

Vylepšenia dialógu Nahradiť referenciu modelu - Teraz môžete zmeniť veľkosť dialógu Nahradiť referenciu modelu. Vďaka tomuto vylepšeniu nie je nutné horizontálne a vertikálne posúvať, aby sa Vám zobrazili informácie.2021 1 obr1 4

Vylepšenie popisu závitu - Teraz môžete dvojitým kliknutím na popis vnútorného alebo vonkajšieho závitu otvoriť textový editor v súbore výkresu.2021 1 obr1 5

Vylepšenia iVlastností u viacnásobného výberu - Príkaz iVlastnosti je teraz k dispozícii aj u viacnásobného výberu v prehliadači.

Export do formátu DWF - Teraz môžete pri exporte 2D výkresu do súboru DWF nastaviť všetky farby čierno, aby nedochádzalo k problémom s určitými farbami.

2021 1 obr1 6

Vylepšenie priehľadnosti prehliadača - V prehliadači prostredie výkresu sú k dispozícii ikony indikujúce priehľadnosť, rovnako ako v zostavách.

Vylepšenie interoperability - Teraz môžete určiť, ktoré kategórie z aplikácie Revit chcete zahrnúť do importovaného modelu alebo ich z neho vylúčiť. Stačí vybrať 3D pohľad, zrušiť výber kategórií, ktoré nechcete zahrnúť, a následne model importovať. Ak existujú pripojené súbory RVT, bude pridaná osobitná kategória Pripojené súbory aplikácie Revit. Tá umožňuje zahrnúť alebo vylúčiť počas procesu importu všetky pripojené súbory.

2021 1 obr1 8


Blog Inventor 2021.1 - Vylepšenie produktivity

Inventor 2021.1 - Vylepšenie produktivity
Revit 2021.1 - NOVÉ FUNKCIE & ZDOKONALENIA
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.