2 minutes reading time (425 words)

Advance Steel – Využitie etáp/šarží v súboroch NC

Pokiaľ konštruktéri rozdeľujú svoje konštrukcie do šarží alebo etáp, často si želajú vydávať NC súbory na výrobu v zodpovedajúcich šaržiach a etapách. Ako však zistiť, do ktorej šarže alebo etapy jednotlivé NC súbory patria? Ako môžete správne určiť množstvo v jednotlivých šaržiach?

Managing Lots and Phases in NC files before and after CZ

To funguje lepšie pre etapy (rovnaký diel v rôznych etapách dostane iné číslo) ako pri šaržovaní (rovnaký diel v rôznych šaržiach dostane rovnaké číslo). Môže to však fungovať v oboch prípadoch.

Po prvé je dobré vidieť názov etapy v názve NC súboru, takže môžete zistiť, ktoré súbory patria do ktorej etapy. To je veľmi ľahké. S otvoreným modelom prejdite do ponuky Predvolené > Dokumenty > Nastavenie NC. Umiestnite kurzor pred text v poli Názov súboru. Na konci riadka kliknite na symbol >> a vyberte možnosť Etapa. Pravdepodobne budete chcieť tiež napísať pomlčku, medzeru alebo niečo iné, aby ste oddelili oba tokeny.

Advance Steel NC Settings CZ

Teraz budú vaše NC súbory pri vytváraní obsahovať meno etapy na začiatku názvu súboru.

Zmena tohto nastavenia v poli Nastavenie NC vo vnútri modelu ovplyvní iba aktuálny model. Ak chcete toto nastavenie zmeniť natrvalo, potom môžete zmeniť predvolené nastavenie (tzv. Default) s názvom "Výpis materiálu/NC > DStV NC&DXF > NC meno súboru". Uistite sa, že ste nový názov zadali správne. Token, ktorý sa pridáva, je "%Assembly".

Managing Lots and Phases in NC files NC File Name Assembly CZ

To znamená, že všetky nové modely budú začínať s týmto nastavením.

Ďalšou otázkou je, ako docieliť to, aby sa do súboru zapísalo správne množstvo, pokiaľ sa rovnaký diel vyskytuje v rôznych šaržiach? Pre etapy taký problém nevzniká, pretože diely majú v rôznych etapách rôzne čísla, ale pri použití šarží treba to riadiť trochu opatrne.

Najprv sa uistite, že máte zaškrtnutý default "Výpis materiálu/NC > DStV NC&DXF > Riadi množstvo pre NC". Potom vytvárajte NC súbory šarže po šarži. To je najjednoduchšie, ak ste pre každú šaržu vytvorili uloženú otázku (ako sa odporúča). Zapnite žiarovku vedľa dotazu, vyberte všetky viditeľné objekty, spustite vytvorenie NC súborov. Tým sa vytvoria NC súbory iba pre vybrané položky. Množstvo vo vnútri týchto súborov bude iba pre vybrané položky. Pred vytvorením ďalšej šarže presuňte NC súbory do nového priečinka alebo podpriečinka. Opakujte pre každú šaržu.

Ak zabudnete presunúť súbory medzi jednotlivými šaržami, nemusí sa vám podariť získať všetky diely. Keď je pre diel vytvorený NC súbor, sú všetky existujúce verzie odstránené. Pokiaľ sa teda diel objaví v novej šarži, existujúci súbor pre tento diel v predchádzajúcej šarži bude zmazaný, pokiaľ nebol presunutý na bezpečné miesto.

Pre ďalšie tipy týkajúce sa vytvárania NC súborov sa pozrite na záznam webinára Advance Steel - Jak správně vytvářet DSTV NC soubory

videoAS

Ing. Robert Krňávek, GRAITEC s.r.o.

Autodesk AutoCAD - Moje prehľady (My Insights)
Autodesk AutoCAD Plant 3D - Ako nastaviť výrobné n...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.