2 minutes reading time (334 words)

Advance Steel - Ako pracovať so zvláštnymi dielmi

Oceľové konštrukcie môžu obsahovať diely, na ktorých modelovanie nemá Advance Steel nástroje.

Tieto tzv. Zvláštne diely sú objekty, ktoré nie sú vytvorené v aplikácii Advance Steel, ale sú v modeli potrebné na účely zobrazenia vo výkresoch a kusovníkoch a kontroly kolízií. Jedná sa o napr. strojné zariadenie, ktoré je pripojené k oceľovej konštrukcii alebo rôzne nakupované diely ako napínacie matice a pod.

1 zvlastni díly priklady

Zvláštne diely používajú aj niektoré štandardné spoje aplikácie Advance Steel ako napr. spoj „Tiahla“, „Stužidlo s napínačom“ ale aj spoje ponúkané doplnkom „PowerPack pre Advance Steel“.

2 Paleta

Zvláštne diely sú v podstate bloky, ktoré sú do modelu vložené príkazom „Zvláštny diel“, ktorý sa nachádza v palete nástrojov v kategórii „Nástroje“.

Aby sa zvláštny diel zobrazoval vo výkresoch, je nutné, aby blok bol definovaný buď z objektov 3D Solid alebo iných 3D objektov aplikácie Advance Steel (nosník, plech, atď.). Blok teda nesmie obsahovať iné vnorené bloky.

Bloky, ktoré budú použité pre vloženie Zvláštneho dielu môžu byť definované buď priamo v danom modeli alebo externe ako dwg súbory. Advance Steel ponúka na tieto účely vlastnú zložku Symbols.

3 Folder Symbols

Akým spôsobom bude zvláštny diel popísaný vo výkresoch a výpisoch záleží na defaulte „Označenie zvláštnych dielov“.

Pokiaľ je ako „Označenie zvláštnych dielov“ použitý token %Denotation, bude sa zobrazovať názov zvláštneho dielu z poľa Meno, ktoré je možné vyplniť menom bloku pomocou voľby „Použiť meno bloku ako označenie“.


4 denotation

Iným variantom je nastaviť default „Označenie zvláštnych dielov“ na %ItemNumber. V tom prípade je nutné vo vlastnostiach zvláštneho dielu vyplniť pole „Číslo artiklu“ požadovaným označením.

5 ItemNumber

Tento variant je vhodný, pokiaľ používate prípoje „Napinák so styčníkovým plechom“ alebo „Stužidlo s napínačom priamo zoskrutkované“, pretože potom sa číslo materiálu automaticky vyplní názvom napínača.

6 SpojNapinak

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na záznam webinára Advance Steel - Ako pracovať so zvláštnymi dielmi alebo kontaktujte ma alebo mojich kolegov zo spoločnosti Graitec a pomôžeme Vám, ako zariadiť, aby sa zvláštne diely objavovali v tých výpisoch, kde ich potrebujete. Môžeme urobiť mnoho vecí, ktoré vám pomôžu pracovať efektívnejšie.

Štítky: #Autodesk Advance Steel, #Autodesk Advance Steel Tips

Nastavenie pre priamy návrh výstuže v MKP softvéru...
Autodesk Inventor - Tmavá téma
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.