BIM a infrastruktura banner

BIM v infraštruktúre

BIM v infrastruktuře

Termín BIM bol pôvodne vymyslený pre odvetvie architektúry a je ľahké si predstaviť 3D model budovy a jej súčastí vnútri definovanej konštrukcie.

Infraštruktúrne projekty, alebo projekty civilného inžinierstva sú oproti tomu veľmi rôznorodé a väčšinou pokrývajú veľké geografické oblasti. Z toho dôvodu môžeme BIM v infraštruktúre preformulovať ako tvorba informačného modelu pre infraštruktúrny projekt alebo projekt civilného inžinierstva. Písmeno "I" v skratke BIM je v tomto prípade jeho najdôležitejšou súčasťou.

Tvorba informačného modelu (BIM) začína fázou plánovania a tvorbou konceptuálneho dizajnu a pokračuje celým životným cyklom projektu. Je dôležité, aby nedošlo k strate inteligentných informácií počas rôznych fáz BIM infraštruktúrneho projektu. Autodesk si je tohto nebezpečenstva vedomý a vyvinul tak rad softvérových aplikácií pre použitie v infraštruktúre počas plánovania, detailného dizajnu a stavebnej fázy BIM projektu.

Riešenie pre BIM v infraštruktúre od Autodesku sú navrhnuté tak, aby vyhovovali všetkým disciplínam stavebného inžinierstva, vrátane projektovania ciest, železníc, odtokových systémov, technickej infraštruktúry a GIS. Nástroje pre infraštruktúru od Autodesku pomáhajú používateľom rýchlo identifikovať potenciálne prekážky inžinierskeho projektu a ponúkajú vhodné riešenia.

Pre celkovú spoluprácu na BIM je obzvlášť výhodné zapojenie infraštruktúrnych tímov a ich podnetov v úvodných fázach projektu. Možnosť vizuálne zhodnotiť dopad infraštruktúrnych projektov je výhodou pri práci.

Pracovné procesy je možné medzi jednotlivými nástrojmi prepojiť, pretože v BIM ide väčšinou o dizajnové riešenie na báze modelu. Tieto nástroje jednoducho vytvoria vizualizácie, výkresy aj dokumentáciu z modelu. S BIM modelom je oveľa jednoduchšie porozumieť projektu a získať súhlas zainteresovaných strán. Znížite tak riziko chýb a celkové náklady.

Medzi nástroje pre infraštruktúru od Autodesku patria:

Autodesk Infraworks

infraworks 360 2017 badge 256px

Infraworks je platforma pre vizuálny 3D dizajn a komunikáciu pre architektov, stavebných inžinierov, projektantov a plánovačov. Aplikáciu najviac využijete vo fáze plánovania.

Modely v Infraworks sú bohaté na dáta a jeden model môže obsahovať viac verzií navrhovaného dizajnu. Model v Infraworks môže prepojiť dáta z niekoľkých zdrojov a zobraziť, analyzovať, zdieľať a spravovať informácie. To prispeje k informovanejším rozhodnutiam a tým pádom aj k priamočiarejšej spolupráci so zainteresovanými subjektmi.


Autodesk Civil 3D

civil 3d 2019 badge

Civil 3D je softvér pre navrhovanie projektov, analýzu a dokumentáciu inžinierskych projektov, ktorý podporuje pracovné procesy v BIM.

Aplikáciu najviac využijete vo fáze plánovania a detailného navrhovania. Pre užívateľov AutoCADu je prechod na Civil 3D jednoduchý, pretože je postavený na rovnakej platforme. Civil 3D je dynamický - zmeny sú aktualizované v reálnom čase. Aplikácia zvýši efektivitu vašej práce a výrazne pomôže s realizáciou projektu.


Autodesk Navisworks

navisworks 2019 badge

Navisworks je softvér pre revíziu projektu, ktorý využijú všetci architekti, inžinieri a projektanti pre revíziu integrovaných modelov a dát so zainteresovanými stranami, na dosiahnutie lepšieho pochopenia a kontroly nad výsledným projektom.

Najviac ho využijete vo fáze detailného navrhovania a realizácie projektu. Medzi funkcie Navisworks patrí detekcia kolízií, 4D a 5D simulácie a možnosť kombinovania dizajnu s dátami z realizácie. Má podporu pre aplikácie tretích strán pre tvorbu zjednotených modelov, čo je pre prácu v BIM kľúčové.


Softvérové ​​riešenia pre infraštruktúru od Autodesku sú plne kompatibilné s ostatnými Autodesk aplikáciami pre architektúru i výrobu a tvoria tak skutočnú integráciu BIM modelu.

Riešenia BIM spoločnosti Autodesk pre infraštruktúru pomáhajú stavebným inžinierom:

  • lepšie pochopiť a riešiť riziká, zámer a možnosti projektu pred jeho vytvorením,
  • zjednodušiť úlohy návrhu vďaka špecifickým nástrojom pre daný odbor, ktoré zahŕňajú parametrické ovládacie prvky, podporujú strojárske štandardy a ponúkajú pravidlá overovania návrhu,
  • vyhodnotiť uskutočniteľnosť stavby a určiť konflikty návrhu pred začatím výstavby.

Kliknite sem pre ponuku alebo viac informácií

Alebo nám zavolajte na +421 948 332 682 a my s vami radi prejdeme vaše požiadavky.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.