BIM pre výrobcov stavebných prvkov

BIM pre výrobné spoločnosti (výrobca stavebných produktov) sa môže na prvý pohľad zdať ako nezmysel, vzhľadom k tomu, že BIM sa v praxi vzťahuje k výkonu stavebnej, architektonickej a inžinierskej profesie. Avšak čím častejšie sa BIM využíva, tým viac stúpa aj dôležitosť spoločností venujúcich sa výrobe pre stavebný sektor.

BIM stavba nemocnice

Dopyt po BIM dátach neustále stúpa a tak je potrebné, aby výrobcovia ponúkli k dispozícii aj modely, ktoré možno využiť v Revite a zaistili ich distribúciu pre existujúcich klientov a zároveň tiež rozšírili svoje služby k ďalším, potencionálnym budúcim klientom.

Výrobná firma, ktorá môže svojim klientom ponúknuť BIM obsah pripravený pre použitie v Revite, dáva jasne najavo, že je pripravená byť o krok vpred pred ostatnými dodávateľmi stavebných prvkov a bude mať nepochybne konkurenčnú výhodu pri prideľovaní zákaziek.

dřez a baterie BIM produkt

Aby ste boli pri jednaní so stavebnými firmami, majiteľmi a staviteľmi úspešní je dôležité, aby nasadenie BIM bolo čo najpriamočiarejšie, či už ide o technické zariadenie, zasklievanie, kancelársky nábytok alebo napríklad kuchynský drez.

Ak k týmto produktom dodáte BIM dáta, zvýšite tak svoje šance na zviditeľnenie svojich produktov medzi projektantmi a dizajnérmi a tiež možnosť zúčastniť sa na veľkých developerských projektoch alebo získanie verejných zákaziek.

Čo pre to musíte urobiť? Na dosiahnutie takýchto výsledkov je najskôr nutné, aby ste vytvorili a dodali taký obsah, ktorý zaručí, že vaša firma bude prvou voľbou medzi dodávateľmi

BIM pre výrobcov stavebných prvkov pre tých, ktorí nepoužívajú softvér od Autodesku

Nie je žiadnym tajomstvom, že stavebné prvky sa navrhujú v rade rôznych CAD programov, ale bližšia spolupráca medzi softvérovými lídrami vedie k jednoduchším pracovným procesom. Vo videu nižšie sa môžete pozrieť, ako sú súbory rôznych formátov použité ako zdrojové dáta pre import do najpoužívanejšieho BIM softvéru - aplikácia Autodesk Revit.

Ako je z videa zrejmé, pre tých, ktorí pre dizajn svojich produktov nepoužívajú softvér od Autodesku nie je ťažké stať sa súčasťou dodávateľského reťazca v BIM a ani to nevyžaduje žiadne veľké investície alebo radikálne zmeny v používanom softvéri. Vďaka novému modelu predplatného produktov Autodesk je prechod na neho veľmi jednoduchý a finančne efektívny. Ďalším prínosom je tiež fakt, že Autodesk Inventor vie importovať dátové súbory rôznych formátov, čo značne uľahčuje proces prípravy obsahu pre Revit.

Ako konvertovať komplexné stavebné prvky do BIM modelov

Pri vytváraní obsahu pre Revit sa stretneme s rôznymi stupňami náročnosti, pretože niektoré stavebné prvky vyžadujú väčšiu komplexitu a informácie, aby mohli fungovať tak, ako majú - napríklad pri práci s TZB systémami v Revite.

Stuart Smith z našej výrobnej divízie vás prevedie jednotlivými krokmi vytvárania zložitejšieho dátového súboru a jeho prevedenie do BIM modelu, vo videu nižšie.

Tvorba Revit rodín pre výrobcov stavebných prvkov

V závislosti na tom, čo obsahuje portfólio výrobcu stavebných prvkov alebo na obsahu katalógu produktov, môže mať tvorba interného BIM obsahu obrovský vplyv. Niekedy je preto vhodnejším prístupom tvorba a následná dodávka celých Revit rodín, skôr než jednotlivých komponentov.

Našťastie pre vás, má náš tím bohaté skúsenosti s riešením rôznorodých požiadaviek, ktoré výrobcovia, ktorí sú súčasťou dodávateľského reťazca v stavebníctve musia splniť, aby vytvorili požadovaný BIM obsah pre každého klienta.

IOT (Internet vecí) a FOMT (budúcnosť výroby) pre výrobcov stavebných prvkov

Radikálne zmeny, ktoré sa posledných pár rokov odohrávajú vo výrobnom sektore, majú veľa čo dočinenia s technológiami Internetu vecí.

Inteligentné budovy, múdre mestá, alebo napríklad vzdialené sledovanie akéhokoľvek aspektu budovy s pripojením k internetu pre zber "veľkých dát" (Big Data), ktoré sú následne analyzované za účelom vylepšenia budúcej generácie produktov.

FOMT (budúcnosť výroby) má tiež výrazný vplyv na výrobu stavebných produktov, pretože nové spôsoby výroby narušujú tradičné postupy a zároveň ponúka nové možnosti vďaka technológiám, ktoré sú práve na vzostupe a zmenám na trhu - ide napríklad o personalizáciu produktov a flexibilitu výrobných procesov.

Kliknite sem pre ponuku alebo viac informácií

Alebo nám zavolajte na +421 948 332 682 a my s vami radi prejdeme vaše požiadavky.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.