Více informací

Klikněte pro dotaz na:

Více informací

Jeden spoločný BIM model pre Advance Steel a Advance Design

Posuňte svoje projekty na ďalšiu úroveň a využite výhody, ktoré Vám môžeme poskytnúť! Prihláste sa na naše webináre a získajte viac informácií o výmene dát medzi Advance Steel a Advance Design!

Snímka

STEEL BIM: Navrhovanie oceľových konštrukcií pomocou aplikácií Autodesk Advance Steel a Graitec Advance Design

27.4.2022 - 15:00 I online zdarma odborný webinárGraitecBIMUp Banner Button viac informacii CZ

AD aAS

Advance Design je kľúčom, ktorý Vám umožní úplne otvoriť potenciál projektov spracovaných v Advance Steel.

Zvýšte produktivitu svojej práce a ušetrite čas! 

Pokiaľ ide o modelovanie, analýzu a optimalizáciu oceľových konštrukcií, je Advance Design vynikajúcim riešením, ktoré integruje všetky tieto procesy do jednej modernej a ľahko použiteľnej aplikácie. Spĺňa najvyššie štandardy v odbore s cieľom zvýšiť užívateľskú produktivitu a uľahčiť pracovný postup.

Prepojenie Advance Steel a Advance Design prináša najlepšie riešenie BIM interoperability a synchronizácie s Autodesk Advance Steel vo svojej triede. Návrhári a konštruktéri oceľových konštrukcií tak môžu ľahko exportovať/importovať, alebo synchronizovať svoje modely medzi Advance Steel a Advance Design, kde následne môžu zadať zaťaženie konštrukcie a vykonať jej základný predbežný návrh a posúdenie vrátane optimalizácie oceľových profilov a to aj v počiatočných fázach projektu, ešte pred vlastnou detailnou statickou analýzou konštrukcie.

 Hlavné výhody pre statikov a konštruktérov

   •  Převod některých typů ocelových přípojů podle EC3 mezi Advance Steel a Advance Design
   •  Snadné mapování ocelových profilů,
   •  Přesné mapování modelu a rychlá vícenásobná synchronizace pomocí rozsáhlých možností nastavení
   •  Přenos vlastností prvků: Rotace, excentricita, odsazení
   •  Přenositelnost složených průřezů mezi Advance Steel a Advance Design
   •  Bezproblémový přenos geometrie a parametrů složených profilů
   •  Převod ŽB základů na bodové podpory
   •  ŽB základy modelované v AS jsou automaticky převedeny na podpory v AD
   •  Stejná filozofie modelování – nepoužívají se uzly, ale pouze objekty

Pokud se chcete dozvědět o výhodách Advance Design pro uživatele Advance Steel více, klikněte ZDE

 Obrázok3Dialógové okno prenosu dát GRAITEC (GRAITEC Transfer Centre)


Jedinečný pracovní postup BIM

V stavebnom sektore existuje mnoho spôsobov, ako pristupovať k návrhu a posúdeniu oceľovej konštrukcie, zvyčajne je to spolupráca statika a zhotoviteľa výrobnej dokumentácie, respektíve výrobcu konštrukcie. Do tohto procesu môžeme zahrnúť koncept projektu, následné zhotovenie dokumentácie pre stavebné povolenie, ktoré slúži ako podklad pre statickú analýzu konštrukcie a zakončenie procesu spracovaním výrobnej dokumentácie projektu. Celý tento proces vyžaduje prenos dát medzi rôznymi softwarovými nástrojmi a tu prichádza ten správny okamih využitia „GRAITEC Transfer Center“, ktoré ponúka prepojenie medzi softvérom pre statickú analýzu, návrh a posúdenie konštrukcie a softvérom na spracovanie výrobnej dokumentácie.

Vďaka GRAITEC Transfer Center (GTC) je možné všetky modely vytvorené pomocou softvéru GRAITEC synchronizovať bez straty dát a bez nutnosti znovu dáta zadávať. Nástroje GTC sú zabudované do softvérových riešení Graitec pre analýzu konštrukcie a návrh a posúdenie prvkov. V Advance Design sú nástroje k dispozícii v rámci „BIM centra“ av Advance Steel potom v doplnku Graitec Powerpack pre Advance Steel, čo je rad nástrojov rozširujúcich možnosti Autodesk Advance Steel, nástroje na spracovanie výrobnej dokumentácie oceľových konštrukcií spoločnosti Autodesk.

Kliknite tu a prečítajte si stručnú príručku o GTX nástrojoch v Advance Design a Powerpack pre Advance Steel

Obrázok4

Podívejte se na tento film a zjistěte více o výměně dat mezi Advance Steel a Advance Design


GRAITEC - Advance Steel do Advance Design pracovný postup

Porozumte tomu, ako funguje Váš model a jednoducho ho ovládajte!

Pracovný postup: Prenos z Advance Steel do Advance Design - Tipy a triky

Práca s dvoma rôznymi softvérmi môže byť niekedy zložitá, pretože pri spracovaní v jednotlivých softvéroch sa obvykle vyskytnú odlišné požiadavky na spôsob spracovania vhodného na dosiahnutie zodpovedajúcich výsledkov a výstupov. Ani pri práci s Advance Design a Advance Steel nie sú tieto požiadavky odlišné, používatelia v oboch softvéroch potrebujú udržiavať svoje modely v takom stave, aby boli schopní vykonávať analytické posúdenie konštrukcie a zároveň boli schopní v požadovanom štýle spracovať výrobnú dokumentáciu. Tieto odlišné požiadavky ovplyvňujú spôsob spracovania modelu, tak aby bol použiteľný v oboch softvéroch bez potreby rozsiahlej editácie.

V tomto okamihu je potrebné využiť pracovný postup, ktorý umožňuje statikovi aj konštruktérovi, prípadne výrobcovi, vymieňať si navzájom schématický model a vykonávať požadované úkony v príslušných fázach projektového cyklu. Čo to znamená, čo sa týka modelu? Že to, ako je spracovaný počiatočný schématický model veľmi ovplyvňuje jeho korektný prenos do ďalších fáz projektu, do software pre statickú analýzu a následne prenos optimalizovaného modelu späť na spracovanie detailnej výrobnej dokumentácie.

Obrázok6

Pre tento pracovný postup je možné medzi softvérmi Graitec Advance Design a Autodesk Advance Steel použiť Graitec Transfer centier (GTC). Pomocou týchto nástrojov GTC môžu používatelia prenášať dáta modelu a synchronizovať akékoľvek zmeny a úpravy medzi zdrojovými modelmi. Je však dôležité dodržiavať isté konvencie a pravidlá pre prenos tak, aby bol tento pracovný postup funkčný.

Aby sme Vám s týmto procesom vzájomnej výmeny dát modelu medzi jednotlivými účastníkmi projekčného procesu mohli pomôcť a všeobecne pre jeho lepšie pochopenie sme vytvorili stručného sprievodcu „Bezchybná výmena modelu medzi Advance Steel a Advance Design“, ktorého cieľom je bližšie priblížiť niektoré odporúčané postupy, ktoré sú k dosiahnutie korektnej výmeny modelových dát nevyhnutné.

Kliknite tu a prečítajte si naše tipy a triky pre bezchybnú výmenu modelových údajov


Advance Design – Analýza konštrukcií pre statikov oceľových konštrukcií

Advance Design je vyspelé a ľahko použiteľné riešenie konštrukčnej MKP analýzy určenej statikom pracujúcich v BIM prostredí.

Pomocou Advance Design je možné detailne navrhovať a posudzovať rôznorodé typy konštrukcií, či už sa jedná o konštrukcie so železobetónovými, drevenými, alebo oceľovými prvkami a rôznymi spôsobmi zaťaženia. Konštrukcie je možné v Advance Design posudzovať podľa rôznych noriem (normy EN / severoamerické normy).

Vďaka Advance Design môžete získať skúsenosti so spracovaním projektu v rámci BIM. Umožňuje statikom a návrhárom konštrukcií použiť inteligentné modelovo orientované pracovné postupy. Advance Design funguje ako BIM platforma a zaručuje kontinuitu geometrických a analytických dát prostredníctvom prenosu modelov počas celého procesu návrhu konštrukcie. Výsledky analýzy sú tiež uložené v digitálnom modeli a sú súčasťou BIM procesu. Možno ich napríklad použiť na automatický návrh výstuže alebo oceľových prípojov v aplikácii Revit, čo otvára ďalšie možnosti využitia pre vlastný proces návrhu konštrukcií.

   • Výkonné a ľahko použiteľné riešenie a ovládanie modelu
   • BIM: Plne kompatibilný s aplikáciou Revit®
   • Až 20% úspora času práce
   • Podpora vývoja tímom kvalitných odborníkov
   • Tisíce referenčných projektov z celého sveta

Máte záujem o BIM PRACOVNÝ POSTUP PRE OCEĽOVÉ KONŠTRUKCIE? Prihláste sa na naše webináre a získajte viac informácií o výmene dát medzi Advance Steel a Advance Design!

Snímka

STEEL BIM: Navrhovanie oceľových konštrukcií pomocou aplikácií
Autodesk Advance Steel a Graitec Advance Design.

27.4.2022 - 15:00GraitecBIMUp Banner Button viac informacii CZ

Kontaktujte svojho obchodného zástupcu GRAITEC a požiadajte ho o špeciálne promo!

Kliknite sem pre ponuku alebo viac informácií

Alebo nám zavolajte na +421 948 332 682 a my s vami radi prejdeme vaše požiadavky.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.